Izvēlies profesiju vizuālā tēla stilists un ienirsti radošā mākslas ceļojumā!

Izveidot cilvēkam jaunu tēlu, padarot viņu skaistāku, stilīgāku un laimīgāku, piedalīties foto sesijās un modes skatēs, ģērbjot, veidojot frizūras un meikapu modeļiem un skatuves cilvēkiem – tā ir tikai  daļa no aizraujošajām lietām, ar ko ikdienā nodarbojas vizuālā tēla stilists.

Kur šo profesiju var apgūt, cik ilgi ir jāmācās un vai ar vizuālā tēla stilista profesiju Latvijā var nopelnīt, stāsta Profesionālās Skaistuma skolas direktores vietniece, vizāžas, stila un frizieru daļas pasniedzēja Zane Melnace.

 Kas, Tavuprāt, topošajiem vizuālā tēla stilistiem ir aizraujošākais mācību procesā?

Tas, ka, sākot  vizuālā tēla stilista mācības Profesionālajā Skaistuma skolā, studentiem gandrīz uzreiz ir iespēja  darboties praktiski. Mācību process ir organizēts tā, ka rīta pusē ir teorētiskās mācības, bet otrajā dienas pusē– studenti darbojas praktiski.

Studentiem īpaši patīk veidot vizuālā tēla pārvērtības. Tiek dots uzdevums konkrētam cilvēkam radīt jaunu tēlu, kas ietver gan piemērotākās frizūras un matu krāsas piemeklēšanu un izveidi, gan apģērba, aksesuāru un  apavu izvēli veikalos.  Šajā uzdevumā students var pilnībā radoši izpausties. Es, protams, no savas puses dodu padomus un vērtējumu.

Stila pārvērtību diena studentiem ir gana sarežģīta un nogurdinoša, taču ļoti aizraujoša un interesanta.Taču, galvenais, students redz sava darba rezultātu – viņam ir izdevies izveidot cilvēkam pavisam jaunu vizuālo tēlu.

Redzot, ka darbs kādam ir devis prieku, mirdzumu acīs, tas rada  vislielāko gandarījumu. Tad arī studentiem rodas īstā  motivācija un mērķis mācīties un attīstīties tālāk šajā profesijā.

Tas, ka stilista pakalpojumi ir nepieciešami tikai pārtikušajiem un slavenajiem, jau sen ir novecojis un maldīgs uzskats, jo mēs visi gribam un varam izskatīties skaisti, izveidot savu neatkārtojamo stilu, lai ne tikai priecētu apkārtējos, bet arī paši justos īpaši un pārliecināti par sevi.

Vai Profesionālā Skaistuma skola piedalās arī pasākumos ārpus skolas?

Ļoti daudz piedalāmies festivālos,  modes skatēs, fotosesijās, filmēšanās u.c., kur veidojam frizūras, meikapu, stilu. Parasti ņemam līdzi arī skolas studentus un iesaistām tos procesā.

Studentiem ļoti interesanti  ir  strādāt kopā ar fotogrāfu. Pēc garas  dienas parasti var  redzēt, ka students ir  noguris, taču guvis lielu gandarījumu un milzum daudz jaunu iespaidu un emociju.

Profesionālās Skaistuma skolas priekšrocība noteikti ir ļoti pieredzējušu, praktizējošu pedogogu  komanda. Tā tas ir arī visās skolas filiālēs – Valmierā, Liepājā, Daugavpilī, Jēkabpilī, Gulbenē.

Mācību laikā mēs dodam studentiem informāciju un mudinām viņus apmeklēt dažādus seminārus – arī tos, kas tiek organizēti bez maksas, kuros tiek  prezentēti jauni materiāli, tehnoloģijas. Tas viss ļoti attīsta topošos meistarus, jo katrā seminārā var iemācīties kādu jaunu knifu, uzzināt ko jaunu un noderīgu. Arī es  joprojām apmeklēju ļoti daudz semināru un nemitīgi mācos.

Kā pati nonāci līdz šai profesijai?

Es nāku no izteikti  eksaktas ģimenes – omīte visu  mūžu strādāja par ekonomisti un lielu priekšnieci, savukārt mamma – par  sekretāri un lietvedi. Bērnībā biju beigusi mākslas skolu, man ļoti patika keramika. Skolā man labi padevās matemātika un citi eksaktie priekšmeti, tādēļ nevienam ģimenē nebija šaubu, ka man jāapgūst profesija, ar kuru  varēs labi pelnīt. Ar labām  sekmēm mācījos tehnikumā  par grāmatvedi  ar  domu pēc tam studēt ekonomiku. Bet tajā brīdī, kad bija vēl tikai jā uzraksta diplomdarbs, sapratu, ka šo darbu  dzīvē  nevēlos  darīt, mani tas  nesaista. Un pieņēmu lēmumu apgūt kaut ko kardināli atšķirīgu – sākotnēji apguvu visu, kas saistīts ar manikīru, pedikīru, podoloģiju,  gadus sešus   septiņus strādāju šajā jomā. Pēc tam man dabiski gribējās augt, tādēļ sāku apgūt visu, kas saistīts ar friziera, vizāžista un stilista darbu. Sākumā mācījos pamatā no meistariem un, kad jau Latvijā  bija akreditētas mācību iestādes, ieguvu arī vizuālā  tēla stilista diplomu.

Uzskatu, ka esmu dzīvē izdarījusi pareizo profesijas izvēli.  Esmu laimīga, ka mans hobijs ir mans darbs, tajā ir mana sirds un dvēsele. Patīk apvienot praktisko ar radošo, tas mani iedvesmo kam jaunam. Darba rezultāts manī rada gandarījumu. Svarīga ir komunikācija ar cilvēkiem, redzēt viņu vēlmju piepildījumu.

Ko īsti cilvēks apgūst, mācoties par vizuālā tēla stilistu Profesionālajā Skaistuma skolā?

Pamatā apgūst friziera, stilista un vizāžista profesijas iemaņas. Un, apvienojot šīs prasmes, students iemācās veidot cilvēkam koptēlu – ņemot  vērā  viņa personību,  profesiju, hobijus,  dzīvesveidu u.c.

Būtiska priekšrocība ir tā, ka studentammācību laikā ir iespēja saprast, kas viņam patīk un padodas vislabāk,un specializēties friziera, stilista vai vizāžista novirzienā.

Mācības Profesionālajā Skaistuma skolā ir ļoti daudzveidīgas, studenti apgūst dažādas lietas, tai  skaitā body art, rētu  maskēšanu un veidošanu u.c.

Kādēļ jāveido rētas?

Vizuālā tēla stilistam arī tas ir jāmāk, ja, piemēram, pēc mācībām vēlēsies strādāt teātrī, kur aktieriem ir jāveido grims. Piemēram, es pati pirms kāda laika piedalījos reklāmas filmēšanā, kurbija jāgrimē zombiji.

Vai mācīties par vizuālā tēla stilistu ir sarežģīti?

Ikvienam studentam ir lietas, kas padodas vieglāk, ir lietas – kas grūtāk, taču ar pacietību un mērķtiecību ir iespējams sasniegt ļoti daudz.

Profesionālajā Skaistuma skolā  vizuālā tēla stilista profesiju apgūst  divu gadu laikā, šajā laikā cilvēks iziet arī friziera, stilista un vizāžista praksi un iegūst  trešo (visaugstāko) kvalifikāciju.

Lai mācītos par vizuālā  tēla stilistu Profesionālajā Skaistuma skolā,  ir nepieciešama vidējā izglītība.

Par vizuālā tēla stilistu var mācīties arī pēc devītās klases, taču tad cilvēkam būs jāiegūst vidusskolas izglītība, piemēram, tālmācībā, pēc tam  varēs kārtot  eksāmenus Profesionālajā Skaistuma skolā un iegūt vizuālā tēla stilista diplomu un kvalifikāciju.

Profesionālajā Skaistuma skolā ir  akreditētas mācību programmas,piemēram, frizieris – stilists, vizāžists, manikīrs, pedikīrs u.c., kur var mācīties ar deviņu klašu izglītību, un iegūt otro kvalifikācijas līmeni.

Vai vizuālā tēla stilista profesiju biežāk izvēlas jaunieši pēc skolas beigšanas vai arī gados nobriedušāki cilvēki?

Pie mums vizuālā tēla stilista profesiju lielākoties apgūst cilvēki pēc 20 gadu vecuma, kas jau ir sapratuši, ko dzīvē vēlas darīt. Bieži ir tā, ka cilvēks ir ilgstoši strādājis kādā profesijā un nolēmis, ka vēlas dzīvē kardinālas pārmaiņas, piemēram, pie mums bieži mācās grāmatveži un pārsteidzoši daudz ārstu.

Ko cilvēks var darīt, apgūstot vizuālā tēla stilista profesiju?

Šajā profesijā ir ļoti daudz izvēles iespēju. Piemēram, es, kā savu specializāciju esmu izvēlējusies veidot līgavām tēlu –izvēlēties tērpu, veidot meikapu un frizūru. Vēl man padodas un ļoti patīk koloristika, nosakot cilvēka tipu – rudens, ziema, pavasaris vai vasara, piemeklēt viņam piemērotākās krāsas un atbilstoši tam izveidot koptēlu  – apģērbu, meikapu, matu krāsu.

Vai Latvijā vizuālā tēla stilistam ir viegli atrast darbu?

Topošajam vizuālā tēla stilistam ļoti svarīgi ir nonākt apritē. Šai ziņā mēs  cenšamies palīdzēt, lai  studentiem ir iespējas praktizēties ārpus skolas dažādos pasākumos, lai viņi gūstizpratni par profesiju, izveido kontaktus u.c. Pateicoties tam, studentiem nezūd motivācija un ir interese attīstīties un strādāt šajā  profesijā. Vairums mūsu studentu mācību laikā jau strādā par frizieri, stilistu  vai vizāžistu.

Vai vizuāla tēla stilists Latvijā var labi nopelnīt?

Uzreiz gan jāsaka – par labu meistaru nekļūst vienā dienā. Ļoti daudz atkarīgs no paša cilvēka.

Ar ko jārēķinās cilvēkam, kurš izvēlējies vizuālā tēla stilista profesiju?

Vizuālā tēla stilista darbs ir nenormēts un laika ziņā ļoti grūti paredzams.Taču brīvajam darba grafikam ir arī savas priekšrocības,- strādājot vizuālā tēla stilista profesijā, cilvēks pats organizē savu darbu.

Ko Tu novēlētu cilvēkam, kas apsver iespēju izvēlēties vizuālā tēla stilista profesiju?

Atrast sevi vizuālā tēla stilista profesijā, būt ieinteresētam un atvērtam,mesties iekšā šajā aizraujošajā, radošajā un skaistajā ceļojumā.

Vizuālā tēla stilists ir  profesija, kurai ir cilvēks jāuzlādē, jārada prieks un enerģija. Ja tas tā ir, tad varat būt drošs, ka esat izvēlējies īsto profesiju.